Основна Школа "Јован Поповић" Чока

,,Грофовска посла" 🎭

A gróf dolga

среда, 9. 10. 2024, дан за позориште и уметност
Ученици од 1-8. разреда данас су имали прилику да погледају позоришну представу ,,Грофовска посла" према тексту Горана Новакова у сали Дома културе у Чоки. Занимљива прича и ефекти држали су пажњу публике. Сјајна представа, честитамо аутору и младим глумцима.

2024. október 9., szerda, színházi előadás
A mai napon a csókai Művelődési Házban az 1-8.osztályos tanulók megnézhették a Gróf dolga című színdarabot, amelyet Goran Novakov szövege alapján játszottak el a fiatal színészek. Ez egy érdekes történet volt, amit hangeffektusokkal színesítettek. Gratulálunk a szerzőnek és a fiatal színészeknek.

,,Жеља"

A Kívánság

Ученици нижих одељења на мађарском наставном језику уживали су у понедељак у пројекцији Дизнијевог цртаног филма ,,Жеља".
⭐️⭐️⭐️
Hétfőn az alsó tagozatosok megnézhették Walt Disney-nek a Kívánság című rajzfilmjét magyar nyelven.

,,Врати ми моје играчке" 🧸🏐

Add vissza a játékaimat! 🧸🌸🏐

Ученици нижих одељења наше школе данас су уживали у позоришној представи ,,Врати ми моје играчке" у изведби глумаца Камерне сцене ,,Мирослав Антић" из Сенте. Деца су уживала!

Iskolánk alsó tagozatos diákjai a mai napon a zentai Miroslav Antić Kamaraszínház előadásában megnézték az Adjátok vissza a játékaimat! című színdarabot. A gyerekek nagyon élvezték az előadást.

Европски дан језика 26. септембар 📖

Szeptember 26-a az európai nyelvek napja. 📖

Ученици 6.б, 7.а и 7.б одељења обележили су својом активношћу Европски дан језика. Ученици су нацртали карту Европе, учествовали у обележавању држава, главних градова и званичних језика. Једна лепа активност према идеји наставнице енглеског језика Илдико Фекете Леваи обележила је овај дан.
Захваљујемо се свим ученицима и наставницима који су учествовали и подржали активност.

A 6.b, a 7.a és a 7.b osztályos tanulók érdekes módon ünnepelték meg ezt a napot. A diákok lerajzolták Európa térképét, majd beírták az országok neveit, fővárosaikat és megjelölték a hivatalos nyelvet, amelyet abban az országban beszélnek. Ez az érdekes aktivitás Lévai Fekete Ildikó angoltanárnő ötlete volt, ami a diákoknak is nagyon tetszett. Szeretnénk köszönetet mondani minden diáknak és tanárnak, aki részt vett és támogatta a tevékenységet.
Szeptember 26-a az európai nyelvek napja. 📖