Додатне активности
,,Чеп за хендикеп"
„Kupak a mozgássérültekért”
Сваки чеп значи
Поводом обележавања Дана планете Земље организована је еколошко-хуманитарна акција прикупљања пластичних чепова. Ученици и запослени у нашој школи у Чоки и издвојеним одељењима у Санаду и Црној Бари прикупили су значајну количину пластичних чепова која ће бити послата организацији ,,Чеп за хендикеп".
Наши ученици и чланови Ученичког парламента су у пратњи наставника однели чепове у Црвени крст Чока, где су лепо дочекани.
Подршка наше школе организацији ,,Чеп за хендикеп" траје од 2015. године.
Идемо даље! Акција се наставља!
Minden kupak számít
A Föld napja alkalmából ökológiai és humanitárius műanyagkupak-gyűjtő akciót szerveztünk. A csókai iskolánk tanulói és dolgozói, valamint a szanádi és feketetói kihelyezett tagozatok diákjai jelentős mennyiségű műanyag kupakot gyűjtöttek össze, amelyet a, szervezetnek juttatunk el.
Tanulóink és a Diákparlament tagjai tanáraik kíséretében elvitték a kupakokat a csókai Vöröskereszthez, ahol szívélyes fogadtatásban részesültek.
Iskolánk 2015 óta támogatja a „Kupak a mozgássérültekért” szervezetet.
Haladunk tovább! Az akció folytatódik!
Светски дан планете Земље
A Föld napja
Обележили смо 22. април Светски дан планете Земље
Ученици наше школе су уз подршку својих наставника, учитеља и свих запослених дали свој допринос очувању планете Земље и заједничким снагама прикупили значајан број пластичних чепова. Наша школа је годинама део хуманитарно-еколошке акције и на разне начине се трудимо да прикупљамо и шаљемо чепове. Волонтерски центар Чока је 9. октобра 2015. године постао партнер са организацијом „Чеп за хендикеп“ из Зрењанина, а наша школа 11 година активно учествује. Сазнање да се средствима добијеним рециклажом чепова купују ортопедска помагала даје подстрек и вољу да наставимо.
Наше мало је заиста некоме велико. Сваки дан можемо издвојити бар један чеп!
Захваљујемо се свим учесницима акције!
Megünnepeltük április 22-ét, a Föld napját
Iskolánk tanulói, tanárai, tanítói és minden alkalmazott hozzájárult a Föld megóvásához, és közös erővel jelentős mennyiségű műanyag kupakot gyűjtöttek össze. Iskolánk évek óta része egy humanitárius-ökológiai akciónak, és különböző módon igyekszünk kupakokat gyűjteni és továbbítani. A csókai Önkéntes Központ 2015. október 9-én partnerséget kötött a zrenjanini „Kupak a fogyatékkal élőkért” szervezettel, iskolánk pedig már 11 éve aktívan részt vesz ebben. Az a tudat, hogy a kupakok újrahasznosításából származó bevételből ortopédiai segédeszközöket vásárolnak, ösztönzést és erőt ad a folytatáshoz.
Ami nekünk kevès, az valakinek valóban sokat jelent. Minden nap félretehetünk legalább egy kupakot!
Köszönjük az akció minden résztvevőjének!
Едукативна трибина „На матуру без аутомобила“
„Autó nélkül a ballagásra”
У четвртак, 16. 4. 2026. године организована је едукативна трибина „На матуру без аутомобила“ за матуранте основних и средњих школа у сарадњи са Агенцијом за безбедност саобраћаја. Трибина, која је реализована у Дому културе у Чоки, омогућила је ученицима да чују корисне савете у циљу одговорног понашања и безбедности у саобраћају.
Драгоцени део едукације јесте жива библиотека, лично искуство девојке коју су сви слушали без даха.
Április 16-án, csütörtökön edukatív fórumot szerveztek „Autó nélkül a ballagásra” címmel az általános és középiskolai végzős diákok számára a Közlekedésbiztonsági Ügynökséggel együttműködve. A rendezvény, amelyet a csókai művelődési házban tartottak meg, lehetőséget adott a tanulóknak, hogy hasznos tanácsokat halljanak a felelős magatartásról és a közlekedésbiztonságról.
Az oktatás különösen értékes része volt az úgynevezett „élő könyvtár”, egy lány személyes története, amelyet mindenki lélegzetvisszafojtva hallgatott.
Недеља у знаку математике
Egy hèt a matematika jegyèben
Наставнице Бенита Бајић и Јулијана Шите обележиле су са 6.а и 6.б одељењем Међународни дан математике. Заједно су направили Пи-дијаграм који ће изложити на ходнику.
Benita Bajić és Sütő Julianna tanárnők a 6.a és 6.b osztállyal megünnepelték a Matematika Nemzetközi Napját. Közösen készítettek egy π-diagramot, amelyet az iskola folyosóján fognak kiállítani.
,,Безбедност деце у саобраћају и противпожарна заштита"
„A gyermekek közlekedésbiztonsága és a tűzvédelem”
У четвртак, 19. 2. 2026. године реализивана су предавања представника Полицијске станице Чока и Ватрогасне станице Чока за ученике првог и другог разреда у Чоки и Санаду.
Прваци су имали тему ,,Безбедност деце у саобраћају и противпожарна заштита", а ученици другог разреда ,,Упознајемо полицију и заједно ширимо другарство међу вршњацима".
Захваљујемо се предавачима!
Február 19-én, csütörtökön a Csókai Rendőrőrs és a Csókai Tűzoltóállomás képviselői előadásokat tartottak a csókai és a tornyosi első és második osztályos tanulók számára.
Az első osztályosok témája „A gyermekek közlekedésbiztonsága és a tűzvédelem” volt, míg a második osztályosoké „Ismerkedünk a rendőrséggel és együtt erősítjük a barátságot kortársaink között”
,,Путем Светосавља"
Szent Száva útján
Свечана школска приредба поводом обележавања школске славе Светога Саве одржана је у уторак, 27. јануара 2026. године.
Пригодним музичким, драмским и литерарним тачкама поштујемо, сада и занавек.
Срећна слава Свети Сава!
Szent Száva útján”
Az iskolai ünnepi műsort Szent Száva, az iskola védőszentjének tiszteletére 2026. január 27-én, kedden tartották meg.
Alkalomhoz illő zenei, drámai és irodalmi műsorszámokkal tisztelgünk előtte, most és mindörökké.
Савиндан у Црној Бари
Szent Száva napja a feketetói iskolánkban
Ученици наше школе у Црној Бари обележили су Савиндан у цркви. Након литургије су рецитовали лепе стихове о Светом Сави и добили пакетиће.
Szent Száva napjáról a feketetói tanulók a templomban emlékeztek meg. A liturgia után ajándékcsomagokat kaptak a szép versekért, amelyek Szent Száváról szóltak.
Савиндан у Санаду
Szent Száva napja a szanádi iskolánkban
Ученици наше школе у Санаду, на достојанствен и богонадахнут начин, започели су данашњи велики дан на литургији. Након отпеване химне Светом Сави и пригодног програма, сви ђаци светосавци добили су пакетиће и упутили се ка Чоки да се придруже својим другарима у обележавању школске славе.
Tanulóink a szanádi iskolánkban méltóságteljes és istenáldotta módon kezdték meg a mai nagy napot a liturgián. A Szent Szávának szentelt himnusz eléneklése és az alkalmi műsor után minden szent-szávai diák ajándékcsomagot kapott, majd Csókára indultak, hogy csatlakozzanak társaikhoz az iskola védőszentjének ünneplésén.
Час корелације
Korrelációs óra
Час корелације из предмета информатика и рачунарство и математике одржан је у понедељак, 19. 1. 2026. године у 7.б одељењу. Прво су поновљена стечена знања из математике о координатним системима, а затим смо научили на који начин можемо да их применимо приликом програмирања користећи олајн платформу пoд називом Petlja користећи PyGame библиотеку и Python програмски језик. Час је деци био веома занимљив, дато је пуно примера. Ученици су активно учествовали и уживали у часу.
Korrelációs óra az informatika és számítástechnika, valamint matematika tantárgyakból. Először átismételtük a matematikából szerzett ismereteinket a koordináta-rendszerekről, majd megtanultuk, hogyan alkalmazzuk ezeket a Petlja nevű online platformon történő programozás során, a PyGame könyvtár és a Python programozási nyelv használatával. Az óra nagyon érdekes volt a gyerekek számára, sok példа lett említve. A diákok aktívan részt vettek és élvezték az órát.
Новогодишњи вашар
Újévi vásár
У уторак, 23. децембра 2025. године успешно је одржан Новогодишњи вашар на пијаци у Чоки.
На вашару су излагали наши ученици од 1. до 8. разреда, који су са пуно труда и креативности припремили разноврсне новогодишње производе и рукотворине. Догађај је протекао у веселој и празничној атмосфери, уз велико интересовање ученика, родитеља и посетилаца.
Захваљујемо се свим учесницима и свима који су својим присуством допринели да вашар буде леп и посећен.
December 23-án, kedden sikeresen megrendezésre került az újévi vásár a csókai piacon.
A vásáron iskolánk 1–8. osztályos tanulói állítottak ki, akik sok munkával és kreativitással változatos újévi termékeket és kézműves alkotásokat készítettek. Az esemény vidám, ünnepi hangulatban zajlott, a diákok, a szülők és a látogatók nagy érdeklődése mellett.
Ezúton is köszönjük minden résztvevőnek, valamint mindazoknak, akik jelenlétükkel hozzájárultak ahhoz, hogy a vásár szép és jól látogatott legyen.
,,Хоће ли доћи Деда Мраз?"
„Eljön-e a Télapó?”
Драмска секција је у понедељак, 22. 12. 2025. године извела кратку двојезичну представу ,,Хоће ли доћи Деда Мраз?" за децу запослених.
Деца су уживала, а посебну радост донео је Деда Мраз и пакетићи!
A drámaszakkör 2025. december 22-én, hétfőn rövid kétnyelvű előadást mutatott be „Eljön-e a Télapó?” címmel a dolgozók gyermekei számára.
A gyerekek nagyon élvezték az előadást, külön örömet pedig a Télapó és az ajándékcsomagok szereztek!
Вршњачко насиље
Кortárs erőszak
среда, 22. 10. 2025.
Предавање представника Полицијске станице Чока за ученике петог разреда
Szerda, 2025.10.22.
Előadás a Csóka Rendőrőrs képviselőjétől az ötödikes diákoknak
,,Шта ради ватрогасац спасилац"
„Mit csinál a tűzoltómentő?”
Представник Ватрогасне станице Чока Дејан Штрбац одржао је данас, 22. 10. 2025. године предавање ученицима 3. и 4. разреда на тему ,,Шта ради ватрогасац спасилац", а представник Полицијске станице Чока Никола Тодоровић на тему ,,Безбедност деце у саобраћају".
A csókai Tűzoltóállomás képviselője, Dejan Štrbac, 2025. október 22-én előadást tartott a 3. és 4. osztályos tanulóknak „Mit csinál a tűzoltómentő?” címmel, míg a csókai Rendőrőrs képviselője, Nikola Todorović „Gyermekek közlekedésbiztonsága” témában tartott előadást.
,,Превенција вршњачког насиља у стварном и виртуелном свету"
„A kortárs bántalmazás megelőzése a valós és a virtuális világban”
Данас, 21. 10. 2025. године у Санаду је одржано предавање представника Полицијске станице Чока на тему ,,Превенција вршњачког насиља у стварном и виртуелном свету" у оквиру сарадње наше школе и Полицијске станице Чока. Предавање је намењено ученицима 5. и 8. разреда.
Október 21-én előadást tartottak a Csókai Rendőrőrs képviselői „A kortárs bántalmazás megelőzése a valós és a virtuális világban” témában, iskolánk és a Csókai Rendőrőrs közötti együttműködés keretében. Az előadás az 5. és 8. osztályos tanulók számára lett megtartva.
,,Шта је насиље?"
„Mi az erőszak?”
Педагогица Милица Михајловић имала је са ученицима 4.а у петак, 17. 10. 2025. године радионицу са темом ,,Шта је насиље?" Кроз разговор, примере из свакодневног живота и примере исписаних на папиру, ученици су поновили све о насиљу, а доста тога новога научили. На крају часа су урадили евалуацију, где су на црвеним папирићима писали шта спада у насиље у школи, а на зеленим папирима су писали какво је то понашање без насиља. На крају часа је још једном прочитано шта све представља насиље у школи, а шта је то лепо и пристојно понашање без насиља.
Школа треба да буде место без насиља, било физичког или психичког, место где ће свима бити лепо и место у којем ће ученици радо и са задовољством боравити.
Наша учионица је место где растемо заједно.
Milica Mihajlović pedagógus 2025. október 17-én, pénteken műhelyfoglalkozást tartott a 4.a osztályos tanulóknak „Mi az erőszak?” címmel. A beszélgetés, a mindennapi életből vett példák és a papíron szereplő példák segítségével a tanulók átismételték mindazt, amit az erőszakról tudtak, és sok új dolgot is tanultak. Az óra végén értékelést végeztek: piros cédulákra írták, mi számít iskolai erőszaknak, zöld cédulákra pedig azt, milyen a nem erőszakos viselkedés.
Az óra végén ismét felolvasták, hogy mi számít iskolai erőszaknak, és mi az, ami szép és udvarias, erőszakmentes viselkedés.
Az iskola olyan hely kell, hogy legyen, ahol nincs sem fizikai, sem lelki erőszak – egy hely, ahol mindenki jól érzi magát, és ahová a tanulók örömmel járnak.
A mi tantermünk olyan hely, ahol együtt növekszünk.
Маскенбал и пријем првака у Дечји савез
Jelmezbál
Данашња активност ученика у Санаду био је маскенбал. Деца су испољила своју креативност и увеселила дан разноликим маскама. Жири је изабрао најкреативније маске, а чланице Удружења жена ,,Невен" обрадовале су децу укусним мекикама.
A mai napon a tanulók tevékenysége Szanádon egy jelmezbál volt. A gyerekek megmutatták kreativitásukat, és színes jelmezeikkel vidámmá tették a napot. A zsűri kiválasztotta a legkreatívabb jelmezeket, a „Neven” Nőegylet tagjai pedig finom lángosokkal lepték meg őket.
Пријем првака у Дечји савез
Пријем првака у Дечји савез
Школа је сваке године богатија за нова одељења ученика првог разреда. Овом приликом су ученици 2, 3. и 4. разреда осмислили богат разнолик програм посвећен првацима. Приредба је одржана у петак, 10. 10. 2025. године у сали Дома културе у Чоки.
Нови мали чланови Дечјег савеза су на крају приредбе добили лепе поклоне.
Добро дошли, драги прваци!
Iskolánk minden évben gazdagabb lesz egy új nemzedékkel,az első osztályos tanulókkal.Ebből az alkalomból a 2.,3. és 4.osztályos tanulók színes műsorral kedveskedtek elsős társaiknak.A műsor végén a Gyermekszövetség új tagjai e szép esemény jegyében átvehettek társaiktól egy szép ajándékot.
Игре без граница 8. 10. 2025. године
Játèk határok nélkül – 2025. október 8
Данас смо се подсетили старих, помало заборављених игара. Ученици нижих и виших одељења из Чоке и Црне Баре такмичили су се и забављали. Неко је први пут прескакао ластиш, гађали су чуњеве, играли ,,коларићу-панићу", забавно је било надвлачење конопца, гађање мете, бацање лопте на кош, школице, пинг понг, бацање папирних авиона ...
Уживали смо сви!
Ma régi, kissé elfeledett játékokat idéztünk fel. A csókai és a feketetói alsós és felsős diákok versenyeztek és szórakoztak. Volt, aki először gumizott, majd a gyerekek bowlingoztak, ügyessègi játèkot játszottak fonállal ès az ujjaikkal, játszhattak mèg kötélhúzást, célba dobást, kosárra dobást, ugróiskolát ès pingpongot.
Mindannyian nagyon élveztük!
Слатки вашар у Санаду
Édes vásár Szanádon
Слатки уторак, 7. 10. 2025. године у школи у Санаду обележили су укусни колачићи, слаткиши. Слатки вашар је део традиције и подржао га је велики број купаца.
Az "Édes keddet" 2025. október 7-én a szanádi iskolában finom sütemények és édességek tették emlékezetessé.
Az èdes vásár mára hagyománnyá vált, ès sok vevő támogatta.
Жмурке
Bújócska
Ученици виших одељења су данас, 7. 10. 2025. године након наставе играли жмурке тражећи скривене хемијске елементе. Изазовна игра, потрага, сарадња, смех, трчање по школи забавили су све.
Жмурке су једна од омиљених активности током Дечје недеље.
A felső tagozatos diákok ma, 2025. október 7-én, a tanítás után bújócskát játszottak, miközben elrejtett kémiai elemeket kerestek. A kihívást jelentő játék, a keresés, az együttműködés, a nevetés és az iskolában való futkározás mindenkit szórakoztatott.
A bújócska az egyik legkedveltebb tevékenység a Gyermekhét során.
Музички дан 7. 10. 2025.
Zenei nap – 2025. október 7.
Данас су ученици нижих разреда у Чоки имали весео дан уз музику и плес.
Ma a csókai alsó tagozatos diákok vidám napot töltöttek zenével és tánccal.
Изложба ликовних радова ,,Радост"
„Öröm” – Képzőművészeti kiállítás
Изложба радова ученика наше школе поводом Дечје недеље на тему радост.
Iskolánk tanulóinak alkotásai a Gyermekhét alkalmából, az „öröm” témában rendezett kiállításon.
Реконструкција школске зграде у Црној Бари
A feketetói iskolaépület felújításának utolsó munkálatai
У издвојеном одељењу наше школе у Црној Бари завршени су последњи радови на реконструкцији школске зграде. Захваљујући пређашњим донацијама реализовано је доста радова, а установа је из свог буџета издвојила за текуће радове.
Безбедан и леп простор за рад је изузетно важан за боравак деце у школи.
Az iskolánk feketetói tagozatán befejeződtek az iskolaépület felújításának utolsó munkálatai.
A korábbi adományoknak köszönhetően számos munkálat valósult meg, az intézmény pedig saját költségvetéséből fedezte a folyamatban lévő munkákat.
A biztonságos és szép munkakörnyezet rendkívül fontos a gyermekek iskolai tartózkodása szempontjából.
Креативни центар ,,Хертеленди Бајић" у Бочару
A bocsári „Hertelendy-Bajić” Kreatív Központ
Креативни центар ,,Хертеленди Бајић" у Бочару
Наша школа је учествовала на Конкурсу за финансирање и суфинансирање пројеката у области подизања квалитета образовно-васпитног процеса основног образовања и међу 35 основних школа на територији АП Војводине добила могућност боравка ученика трећег разреда у Креативном центру ,,Хертеленди Бајић" у Бочару. Петодневни боравак деце је бесплатан, све трошкове превоза, смештаја деце и учитеља финансира Покрајински секретаријат.
Дворац данас омогућава садржајан боравак деце и активности, терене, полигон, археолошко налазиште, излет.
Дворац Хертеленди-Бајер је средином XIX века изградила племићка породица Хертеленди, односно један од синова жупана Јозефа Хертелендија.
Дивна прилика за наше ученике, за стицање знања, искуства и нових пријатељстава.
A bocsári „Hertelendy-Bajić” Kreatív Központ
Iskolánk részt vett a tartományi oktatási titkárság által meghirdetett pályázaton, amely a nevelési-oktatási folyamat minőségi fejlesztését célzó projektek finanszírozására és társfinanszírozására lett kiírva. A Vajdaság Autonóm Tartomány területéről kiválasztott 35 általános iskola egyikeként lehetőséget kaptunk arra, hogy a harmadik osztályos tanulóink részt vegyenek egy ötnapos tartózkodáson a „Hertelendy-Bajić” Kreatív Központban, Bocsár településen.
A gyermekek ötnapos tartózkodása teljesen ingyenes, az utazás, a szállás és a tanítók költségeit a tartományi titkárság fedezi.
A kastély ma számos tartalmas tevékenységet kínál a gyermekek számára: sportpályákat, régészeti lelőhelyet, valamint kirándulási lehetőségeket.
A Hertelendy–Bayer kastélyt a 19. század közepén a nemesi származású Hertelendy család építtette, pontosabban Hertelendy József főispán egyik fia.
Ez egy csodálatos lehetőség tanulóink számára, tudás, tapasztalat és új barátságok szerzésére.